mumcu-kuruyemisleri-goji-berry

Goji Berry

Gramaj: 130Gr, 250Gr, 500Gr, 750Gr, 1000Gr

Seçimi Temizle

Goji Berry Kanseri Önler: Goji Berry’nin faydalarının en önemlilerinden bir tanesi kanser gibi önemli bir hastalığı önleyebiliyor olmasıdır. Kansere neden olan serbest radikallere karşı oldukça etkili olan ve serbest radikallerin verdiği hasarları inhibe edebilen Goji Berry düzenli olarak tüetildiğinde, bir çok kanser çeşidine yakalanma riskini azaltabilir.

Kalp Damar Sağlığı:  Düzenli olarak Goji Berry tüketmek kardiyovasküler sağlığı ve kandaki kolesterol seviyene olumlu anlamda direkt etki edebilir. Goji Berry meyvesi yüksek derecede diyet lifleri içerdiğinden dolayı kalp krizi riskini oldukça azaltabilir. Bunun yanında kolesterol seviyesini sağlıklı düzeylerde tutmayı başararak dolaylı olarak kalp sağlığına fayda sağlar. Bütün bunların yanında Goji Berry kanın temizlenmesine yardımcı olur. Böylece kan dolaşımını maksiumum seviyeye çıkararak damar tıkanıklıklarına ve damarların etrafında plaklar oluşmasına engel olabilir. Ayrıca, Goji Berry kan dolaımını arttırarak bünyede sağlıklı bir oksijen dolaşımının gerçekleşmesini, kan hücrelerinin sağlıklı oksijen alımını sağlar.

Anti Aging Etkileri: Serbest radikallerin bünyeye verdiği en önemli zararlardan birisi de, cildin daha hızlı yaşlanmasına neden olmaktır. Fakat, oldukça fazla lif  ve etkili anti oksidan özelliğinden dolayı Goji Berry anti aging görevini görür ve cildin serbest radikaller tarafından yaşlanmasını zalatır. Bunun dışında cilt üzerinde serbest radikallerin olumsuz etkilerini kırarak cilt kanseri gibi, ciddi sağlık sorunlarının oluşma riskinia zaltabilir. Yaşlanmayı yavaşlatarak sağlıklı bir yaşam sağlar.

Göz Sağlığına Faydaları:  Goji Berry’nin sürpriz bir şekilde göz sağlığını koruduğu bilimsel olarak ıspatlanmıştır.  A vitamini, zeaksantin, beta karoten gibi göz sağlığı açısından hayati önem taşıyan mineral ve vitamin içeren Goji Berry göz sağlığna faydalıdır. Goji Berry içerdiği bu besin ve minerallerin yardımıyla kataakt oluşmasını önlediği gibi, yaşlanmadan kaynaklanan görme sorunlarına yakalanma riskini azaltabilir. Goji Berry ayrıca göz hücrelerinin çoğalmasını sağlar ve göz hürelerinin sağlığının korunmasında etkili rol oynayabilmektedir.

Uykuya Yardımcı Olur: Goji Berry meyveleri çok yaygın bir şekilde uyku sorunlarından muzdarip olan kişilere önerilmektedir. Goji Berry hem uyku kalitesini arttırarak dinlenmeyi sağlar hem de uyku sorunu yaşayan kişilerin bu sorunu çözümü noktasında etkili rol oynamaktadır.

Gribi İyileştirir: Goji Berry meyvesi kış aylarında soğuk algınlığından kaynaklanan grip hastalığını iyileştirebilir süte karıştırılarak sabah ve akşam tüketilmesi aynı zamanda grip hastalığına karşı direnci arttırır.

Akciğer Sağlığına Faydaları: Düzenli olarak Goji Berry tüketmek akciğer iltihaplarına faudalıdır. Bunun yanında bol miktarda C vitamini içerdiğinden dolayo solunum yolları enfeksiyonlarını engelleyici özelliği vardır.

Astıma Faydaları: Goji Berry’nın solunum yolarına faydalı olduğu ve etkili bir antioksidan olduğunu belirtmiştik. Bu özelliği astım hastalığıa başta olmak üzere bronşit gibi solunum yolları hastalıklarına da fayda sağlamaktadır. Goji Berry meyveleri, astım hastallığını iyileştirmekten ziyade astım atakarının daha hafif geçmesine yardımcı olablilmektedir. Fakat, bronşit hastalarının hızla iyileşmesini sağlayabilir.

Genel Sağlığa Faydaları: Goji Berry meyvesinin içerdiği vitaminler, mineraller ve bileşenler genel sağlık için oldukça faydalıdır ve organların görevlerini düzenli şekilde yapmaları için gerekli enerjiyi sağlar.  Goji Berry meyveleri bunun yanında bağışıklık sistemini güçlendirerek bünyenin hastalanmasına izin vermez.

 

Gramaj

130Gr, 250Gr, 500Gr, 750Gr, 1000Gr

Henüz yorum yapılmadı.

Be the first to review “Goji Berry”